— Що взагалі таке задачі проєктів?
Під задачами проєктів ми розуміємо їх поточні запити та потреби, які можна вирішити, знайшовши людину чи людей з відповідними навичками та експертизою. Це може бути все, що завгодно, але найчастіше завдання можна розділити на дві категорії — пов'язані:
1) зі специфікою проєкту: Наприклад, для проєкту, в якому займаються безкоштовним викладанням англійської, задачею по специфіці стане пошук викладачів-волонтерів; там, де люди надають психологічну підтримку — волонтерів-психологів, тощо.
2) з оптимізацією роботи проєкту, позначимо їх як завдання із зірочкою*
Такою задачею може стати одноразовий пошук експерта з фінансового права у країні, де проєкт функціонує, тому що їм вдалося зареєструватися як НКО, і вони хочуть тримати співробітників у штаті. Або програміста зі знанням пітона - на розробку робота для автоматизації процесів.
Наразі ми повідомляємо про завдання у телеграм-каналі для волонтерів. ПОДИВИСЬ** , як там виглядають пости. За такою структурою ми набиваємо кожен: завдання має ємно та зрозуміло відображати головні вимоги.
— Де і як їх знаходити?
Як правило, якщо проєкт активно присутній в пабліку, веде соціальні мережі, то потреби фіксуються у стрічці публікацій та історій.
Оголошення у сторіс help_ukraine_kz
Оголошення у сторіс "Золотого ключика”
Оголошення у facebook ICANHELP.HOST
Якщо проєкт не має активного постингу в мережах, то найчастіше їх базовий запит на волонтерство можна отримати на сайті в розділі “Стати волонтером” або “Як допомогти проекту”.
Досить часто про потреби проєктів та появу нових ініціатив розповідають активісти, журналісти, антивоєнні інформаційні проєкти, блогери з активною громадянською позицією. Тому підпишись на профілі таких фігур, (якщо ще не зроблено) і періодично монітор публікації — це може стати гарним додатковим джерелом пошуку як завдань вже доданих, так і не знайомих нам раніше проєктів.
Особливо круто буде, якщо у тебе виробиться своя власна методика пошуку завдань проєктів. Якщо так станеться, будемо раді запозичити твій досвід!
— Що робити, якщо інформації в оголошенні мало?
Можна спробувати написати проекту, але поки що від своєї особи, без згадки Reshim.
Точно сміливо можна писати з уточненнями поточних запитів у проєкти, які вже згадувалися в каналі Reshim.Help.
У будь-якій незрозумілій ситуації уточнюй дії у https://t.me/shalimova2
— Чого, коли та скільки?
— Показниками результату будуть:
— кожна окрема інформація про проєкт, про який ми не знали раніше
— кожна окрема актуальна задача проєкту