💾

Інструкція по роботі із задачами проєктів

🔹
Привіт! Ми хочемо виконати суперзавдання: обшукати інтернет та дістати всі гуманітарні проєкти, які вирішують кризи на фоні війни, а разом з тим і всі їхні заявки на допомогу. Те, що тобі треба робити, — своєрідний тестовий запуск такого процесу, який далі стане системним.

— Що взагалі таке задачі проєктів?

Під задачами проєктів ми розуміємо їх поточні запити та потреби, які можна вирішити, знайшовши людину чи людей з відповідними навичками та експертизою. Це може бути все, що завгодно, але найчастіше завдання можна розділити на дві категорії — пов'язані:

1) зі специфікою проєкту: Наприклад, для проєкту, в якому займаються безкоштовним викладанням англійської, задачею по специфіці стане пошук викладачів-волонтерів; там, де люди надають психологічну підтримку — волонтерів-психологів, тощо.

2) з оптимізацією роботи проєкту, позначимо їх як завдання із зірочкою*

Такою задачею може стати одноразовий пошук експерта з фінансового права у країні, де проєкт функціонує, тому що їм вдалося зареєструватися як НКО, і вони хочуть тримати співробітників у штаті. Або програміста зі знанням пітона - на розробку робота для автоматизації процесів.

Наразі ми повідомляємо про завдання у телеграм-каналі для волонтерів. ПОДИВИСЬ** , як там виглядають пости. За такою структурою ми набиваємо кожен: завдання має ємно та зрозуміло відображати головні вимоги.

— Де і як їх знаходити?

Як правило, якщо проєкт активно присутній в пабліку, веде соціальні мережі, то потреби фіксуються у стрічці публікацій та історій.

image

Оголошення у сторіс help_ukraine_kz

image

Оголошення у сторіс "Золотого ключика”

image

Оголошення у facebook ICANHELP.HOST

Якщо проєкт не має активного постингу в мережах, то найчастіше їх базовий запит на волонтерство можна отримати на сайті в розділі “Стати волонтером” або “Як допомогти проекту”.

image

Досить часто про потреби проєктів та появу нових ініціатив розповідають активісти, журналісти, антивоєнні інформаційні проєкти, блогери з активною громадянською позицією. Тому підпишись на профілі таких фігур, (якщо ще не зроблено) і періодично монітор публікації — це може стати гарним додатковим джерелом пошуку як завдань вже доданих, так і не знайомих нам раніше проєктів.

Особливо круто буде, якщо у тебе виробиться своя власна методика пошуку завдань проєктів. Якщо так станеться, будемо раді запозичити твій досвід!

— Що робити, якщо інформації в оголошенні мало?

Можна спробувати написати проекту, але поки що від своєї особи, без згадки Reshim.

Точно сміливо можна писати з уточненнями поточних запитів у проєкти, які вже згадувалися в каналі Reshim.Help.

У будь-якій незрозумілій ситуації уточнюй дії у https://t.me/shalimova2

— Чого, коли та скільки?

🔹
Якщо задача зрозуміла і ти готовий взятися за таку роботу, то тепер маєш тиждень, за підсумками якого ми визначимося, наскільки це те, що ми задумали. А якщо воно буде ТЕ, заберемо тебе до себе в команду на оплачуваний фултайм :)

Показниками результату будуть:

— кожна окрема інформація про проєкт, про який ми не знали раніше

— кожна окрема актуальна задача проєкту

Хай щастить!